បើកការដា្ឋនសាងសង់ស្ពានអាកាសភ្លោះតម្លៃជាង ១៦លានដុល្លារ ស្ថិតនៅចំណុចប្រសព្វមហាវិថី ៦០ម៉ែត្រ និងផ្លូវជាតិលេខ ២
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ប្រមុខនៃរាជរដ្ឋាភិបាល នៅថ្ងៃទី ១៧ ខែមិថុនា ឆ្នាំ ២០២៤
សៀមរាប៖ ក្រុមការងារភ្នាក់ងារទេសចរនៃអាជ្ញាធរជាតិអប្សរា ប្រចាំគោលដៅខ្លោងទ្វារទន្លេអុំ រៀបចំបំពេញដីនៅទីតាំងខាងមុខខ្លោងទ្វារទន្លេអុំរបស់ក្រុងអង្គរធំ ដែលមានដីមិនរាបស្មើដើម្បីរៀបចំជាចំណត និងមានទីធ្លាធំទូលាយឱ្យភ្ញៀវទេសចរអាចទស្សនា និងថតរូបបានប្រសើរជាងមុន។ លោក ឈឹម សុវណ្ណដេត
មីយ៉ាន់ម៉ា៖ ចំនួនអ្នកស្លាប់នៅតែបន្តកើនឡើង បន្ទាប់ពីគ្រោះរញ្ជួយដីដ៏ខ្លាំងមួយបានវាយប្រហារលើប្រទេសមីយ៉ាន់ម៉ា និងប្រទេសថៃកាលពីថ្ងៃសុក្រ ដោយតំបន់មួយចំនួនមានការខូចខាតខ្លាំងបំផុតនៅក្នុងប្រទេសនីមួយៗ។ ជាមួយគ្នានេះ អគារជាច្រើនបានដួលរលំ និងបាក់បែក មនុស្សជាច្រើនបានបាត់បង់ជីវិតក្នុងគ្រោះរញ្ជួយដីកម្រិត ៧.៧
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ អគ្គស្នងការរងនិងជាស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ នាព្រឹកថ្ងៃទី០៤ខែកញ្ញាឆ្នាំ២០២៤ អញ្ជើញចុះត្រូតពិនិត្យសម្ភារប្រើប្រាស់ កន្លែងប្រចាំការនិងស្នាក់នៅរបស់កងកម្លាំងអន្តរាគមន៍ពិសេសនៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ ដែលទើបកសាងរួចរាល់
ក្រុមអត្តពលិកថ្នាលពីចន្លោះអាយុ ១៤ឆ្នាំ ដល់១៧ឆ្នាំ មកពី ១៨ប្រភេទកីឡា ដែលត្រូវចូលរួមប្រកួតព្រឹត្តិការណ៍កីឡាយុវជនអាស៊ី ឆ្នាំ២០២៥ នៅប្រទេសបារ៉ែន បានចាប់ផ្ដើមការប្រមូលផ្ដុំហ្វឹកហាត់ហើយ ចាប់ពីថ្ងៃទី០១
ឆ្លងកាត់ប្រវត្តិដ៏សែនរន្ធត់ លំបាកវេទនារកអ្វីប្រៀបផ្ទឹមពុំបាន ក្នុងអតីតកាល ពីចន្លោះឆ្នាំ១៩៧០ ដល់ឆ្នាំ១៩៧៩ មានបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរមិនតិចទេ ដែលតែងតែង្ហូរទឹកភ្នែក នៅពេលដែលរំលឹកដល់រឿងអតីតកាលក្នុងសម័យសង្គ្រាម និងសម័យរបបវាលពិឃាតខ្មែរក្រហម ដ៏ឃោរឃៅ។
ភ្នំពេញ៖ នៅរយៈពេលប៉ុន្មានថ្ងៃមុននេះ លោកឧកញ៉ា ហ៊ួត ជា អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន ហ៊ួត ជា បានបង្ហោះផ្សព្វផ្សាយ និងឡាយហ្វេសប៊ុកតាមរយៈទំព័រហ្វេសប៊ុករបស់ខ្លួនថាមានអ្នកឧកញ៉ាម្នាក់ទិញការ៉ូរបស់លោក
ភ្នំពេញ៖ ក្រុមសិស្សវិទ្យាល័យកម្ពុជាដែលមានសមាជិត៩នាក់ បានទទួលជ័យលាភីលេខ២ ក្នុងប្រកួតរ៉ូបូតអន្តរជាតិ FIRST Global Challenge នៅទីក្រុងអាតែន ប្រទេសក្រិក ពីថ្ងៃទី២៦
ក្រុមអ្នកស្រាវជ្រាវនៃសាកលវិទ្យាល័យ Arkansas បានរកឃើញថា មនុស្សវ័យក្មេងដែលចំណាយពេលកាន់តែច្រើននៅលើបណ្ដាញសង្គម ពួកគេកាន់តែមានហានិភ័យកើតជំងឺផ្លូវចិត្ត។ បច្ចុប្បន្ន មិនថាចាស់ ឬក្មេង មាន ឬក្រ